O mnie

Dużo osób krytykuje jazdę konno, bo to niby takie łatwe, a konia wystarczy tylko walić nogami i zrobi wszystko. Tak nie jest. Na wszystko, aby wyglądało tak jak wygląda, składa się wiele czynników. Konie to zwierzęta i nie mają przycisków do galopu, czy cokolwiek innego. Trzeba to wypracować ciężką, a nawet bardzo ciężką, długotrwałą pracą, więc zamiast krytykować wsiądź na konia, weź sobie jedną jazdę i zobacz jakie to „proste”. Powodzenia :)

sobota, 16 marca 2013

Ujeżdżenie


Witam!

Koniec ras, teraz należy zabrać się za podstawy jeździectwa, a mianowicie jego dyscypliny. Pierwszą jest ujeżdżenie.

Bardzo podoba mi się ujeżdżenie. Potrzeba naprawdę dużo pracy i czasu. Zawsze podziwiam tych jeźdźców.

Ujeżdżenie, dresaż  – olimpijska konkurencja jeździectwa wspierana przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W nowoczesnym ujeżdżeniu, jeździec i koń wykonują serię określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami na czworokątnej arenie, zwanej czworobokiem. Znajomość podstaw tej dyscypliny jest konieczna przy uprawianiu innych dyscyplin jeździeckich, np. skoków. Ujeżdżenie jest też jedną z trzech prób, jakie obejmuje WKKW. Celem ujeżdżenia jest harmonijny rozwój naturalnych możliwości i zdolności konia zrównoważonego, elastycznego, dobrze i szybko reagującego na polecenia. Szkolenie konia powinno prowadzić do doskonalenia jego naturalnej równowagi, zachowania elastyczności ruchów oraz wyrobienia posłuszeństwa i chęci współpracy z jeźdźcem. Koń i jeździec powinni reprezentować wspólnie harmonię i elegancję, płynność ruchów,
spokój, równowagę i wzajemne porozumienie. Wyszkolenie konia ujeżdżeniowego wymaga cierpliwości, wyczucia jego psychiki i wielu lat treningu.
Siodło ujeżdżeniowe różni się od skokowego. Jeździec ma inny dosiad (inaczej siedzi) jego nogi są zgięte pod większym kątem, czyli są bardziej wyprostowane.
 
 
 
 
 
Ja z Matadorem w bezterylicowym siodle ujeżdżeniowym.
Oczywiście nie jesteśmy profesjonalistami więc wygląda to jak wygląda
:)
 
 
 
A&M

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz